Poznańska pracownia architektury krajobrazu

Firma powstała w 2011 roku. Oferujemy szeroki zakres usług związanych z architekturą krajobrazu i z ogrodnictwem. Trzon Strefy Zieleni tworzy małżeństwo Anny i Piotra Drozdów, dyplomowanego architekta krajobrazu i ogrodnika-arborysty. Naszym celem jest poprawa jakości środowiska i podniesienie walorów krajobrazowych w zastanych obiektach. W procesie projektowania, zarówno małego ogrodu jak i dużego parku, również podczas realizacji ważny jest człowiek i jego potrzeby, które zaspokajamy przy poszanowaniu zasobów przyrodniczych Planety.

Stale współpracujemy z biurem architektonicznym, dendrologiem i historykiem krajobrazu. Mamy własny zespół wykonujący prace związane z zakładaniem ogrodów. Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła zebrać bogate doświadczenie w projektowaniu ogrodów, inwentaryzacjach zieleni oraz realizacjach terenów zieleni. Doświadczenie łączymy z akademicką wiedzą, na bieżąco uzupełnianą na rozmaitych szkoleniach dotyczących ekspertyz dendrologicznych i konferencjach związanych z architekturą krajobrazu.

Piotr Drozda

Poznaj nasz zespół

Piotr Drozda Strefa Zieleni

Piotr Drozda

Mgr inż. ogrodnik, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (kierunek Ogrodnictwo, specjalność Kształtowanie Terenów Zieleni). W branży ogrodniczej od 2007 roku. Członek Federacji Arborystów Polskich i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów.

W Strefie Zieleni zajmuje się koordynacją procesów inwestycyjnych, czuwa nad realizacją projektowanych terenów zieleni. Piotr jest odpowiedzialny za inwentaryzacje dendrologiczne i projekty gospodarki drzewostanem dla zabytkowych terenów zieleni.

Zawód swój traktuje jako misję ulepszania otoczenia, w którym przebywamy na co dzień. Poza zielenią jego pasją jest gra na instrumencie etnicznym didgeridoo, rękodzieło artystyczne (lampy z tykw) oraz bieganie (m.in. Bieg Rzeźnika w Bieszczadach).

Anna Gałecka-Drozda Strefa Zieleni

Anna Gałecka-Drozda

Dr inż. architekt krajobrazu, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Obroniła pracę doktorską na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Projektowaniem zieleni zajmuje się od 2008 roku. Członek Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu i Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W Strefie Zieleni zajmuje się projektowaniem terenów zieleni oraz sporządzaniem rozmaitych dokumentacji przedprojektowych.

Miłośniczka nowinek technicznych, perfekcjonistka. Poza zielenią jej pasją jest miasto w skali makro, rower, kajakarstwo.

Kwalifikacje i uprawnienia

Posiadamy uprawnienia do kierowania pracami konserwatorskimi i restauratorskimi na terenie zabytkowych parków i ogrodów. (Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r.).
Piotr Drozda zdał egzamin i pomyślnie zakończył kurs potwierdzający kwalifikacje Certyfikowanego Inspektora Drzew.

Ukończyliśmy wiele specjalistycznych szkoleń i warsztatów związanych z arborystyką i dendrologią m.in.:

 • Charakterystyka grzybów rozkładających drewno, wprowadzenie do instrumentalnych metod diagnostyki drzew oraz rekomendowanie zabiegów zabezpieczających (2020 r.)
 • Inspekcja drzew z uwzględnieniem specyfiki gatunkowej, identyfikacja gatunków chronionych oraz podstawy prawne gospodarowania drzewami (2020 r.)
 • Identyfikowanie drzew problemowych (2020 r.)
 • Praktyczne oraz prawne aspekty utrzymania drzew na terenach zieleni (2019 r.)
 • System korzeniowy drzewa i specjalistyczne arborystyczne metody jego ochrony (2018 r.)
 • Praktyczne aspekty obecności chronionych owadów i nietoperzy dla arborystów (2017 r.)
 • Omówienie zmian w ustawie o ochronie przyrody (2017 r.)
 • Wiązania elastyczne – stosowanie, projektowanie, instalacja (2016 r.)
 • Wady drewna istotne w arborystyce (2016 r.)
 • Szkolenie bezpiecznej wspinaczki drzewnej (2013 r.)
 • Drwal – specjalistyczny kurs operatora pilarki spalinowej (2012 r.)

80% naszych nowych klientów
to osoby, którym zostaliśmy poleceni jako dobra firma zajmująca się architekturą krajobrazu, dendrologią i ogrodnictwem. Polecenia to dla nas duża satysfakcja i odpowiedzialność.

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie w konkursie architektoniczno-urbanistycznym
  na zagospodarowanie parku Rataje w Poznaniu (2011 r.)
 • Wyróżnienie w konkursie architektoniczno-urbanistycznym
  na projekt pl. Zwycięstwa w Pile (2014 r.)
 • Nagroda w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa
  „Zabytek Zadbany” dla naszej realizacji w zespole dworsko-parkowym w Kłóbce (2016 r.)
 • I miejsce w konkursie
  na ogród pokazowy Inspiracje-Aranżacje na targach ogrodnictwa i architektury krajobrazu Gardenia (2018 r.)
Strefa Zieleni Inspiracje aranżacje

Referencje

 • „Współpraca układała się bardzo dobrze, a prace wykonano w sposób staranny i na wysokim poziomie. Podkreślić należy profesjonalność usług, które podlegał merytorycznej kontroli i ocenie specjalistów z (...) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Serdecznie polecam Strefę Zieleni jako bardzo dobrego partnera w biznesie. ”

  Inż. Tadeusz Spurtacz
  Dyrektor DANKO ZHR Kopaszewo
 • „Mamy ogromną przyjemność zarekomendować firmę Strefa Zieleni Drozda Piotr w zaprojektowaniu, wykonaniu oraz pielęgnowaniu terenów zielonych. Firma została wybrana (...) ze względu na komunikatywność, zrozumienie klienta, rzetelność (…) Strefa Zieleni pokazała, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a pracę swoją wykonują z pasją oraz pełnym zaangażowaniem. ”

  W. Legutko
  Przedsiębiorstwo hodowlano-nasienne

Pozostałe referencje

(kliknij aby powiększyć)