Klasyczny

  • Rodzaj opracowania: Budowa ogrodu przydomowego
  • Powierzchnia: 1200 m kw.
  • Przeważająca funkcja: Rekreacja, plac zabaw, krzewy owocowe
  • Cechy charakterystyczne: Kąty proste, trawy ozdobne, obwódki z bukszpanów, duży trawnik
  • Zakres projektu: Prace ziemne, instalacja oświetlenia i systemu nawadniania, budowa obrzeży, sadzenie roślin, założenie trawnika

Zdjęcia z realizacji ogrodu rok po założeniu

Realizacja ogrodu w Skórzewie odbyła się latem 2015 roku. Prezentujemy zdjęcia rok po realizacji. Ogród ma powierzchnię około 1200 m kw. Zamontowano w nim system automatycznego nawadniania, założono także instalację pod oświetlenie oraz zamontowano designerskie lampy. Układ ogrodu oparty jest na kątach prostych, które decydują o jego nowoczesnym charakterze.

Najważniejszym elementem ogrodu jest duży trawnik, który jest miejscem zabaw dzieci. W tylnej części znalazło się miejsce na mały ogród użytkowy, posadziliśmy tam dwa drzewa owocowe oraz przygotowaliśmy ogród ziołowy i warzywny.

Ogród wejście, trawnik

Niewątpliwym atutem ogrodu jest duże drzewo znajdujące się w tyle działki, które dostarcza cienia w upalne dni. Na pierwszym planie widoczny grab w odmianie ‚Frans Fontaine’, za nim grupa miskantów chińskich.

Ogród przydomowy, trawnik, rośliny

Od strony frontowej posadzono pas głogów w odmianie ‚Paul’s Scarlet’. Przed oknem kuchennym na żwirowej rabacie znalazły się rozplenice japońskie i lawendy. Pas trawnika „zaprasza” do zwiedzania dalszej części ogrodu. Pas wysokich żywotników znajdujący się na sąsiedniej działce tworzy zwarty żywopłot.

Ogród przydomowy, lawendy, trawnik

Granicę między obsadzeniami a trawnikiem wykończono kostką brukową, która również była zastosowana na podjeździe, zapewni to komfort koszenia trawy. Kolorystyka kwiatów roślin posadzonych w ogrodzie została utrzymana w odcieniach bieli i fioletu.

Przy tarasie wykonano dwie rabaty z białymi hortensjami, rabaty zostały obwiedzione żywopłotem bukszpanowym, który z czasem będzie ciekawym elementem geometrycznym w tej części ogrodu.

Ogród panorama, trawnik

Pod oknem salonu posadzono niskie sosny górskie, które dobrze komponują się z szarym grysem.

 

W ogrodzie znalazło się wiele ciekawych gatunków roślin, które tworzą różnorodne widoki wraz ze zmieniającymi się porami roku.

Rabata z sosną górską, trawnik, lawenda, grys